>

Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай «Балалар, шығармашылық, техника!» байқауы туралы

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Н.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай «Балалар, шығармашылық, техника!» қалалық жас техниктер байқауы туралы

АҚПАРАТ

 

Өткізілген күні, уақыты: 13.12.2019 ж. сағ.10.00

 

Өткізілген орны: «Техникалық шығармашылық орталығы» МКҚК Сарыадыр тұйығы 3 (№49 ОМ оң қанаты)

Қатысушылар:

Байқауға Нұр-Сұлтан қаласының мектептерінің 5 – 11 сынып оқушылары қатысты. Қатысқан бала саны: 108 оқушы

Бүгігі байқауға жалпы білім беретін _36_ мекемеден 105 жас техниктердің өз қолдарымен жасаған 108 жұмыстары қабылданды.

Ұйымдастырушылар: Нұр-Сұлтан қаласы Білім басқармасы, «Техникалық шығармашылық орталығы» МКҚК

 

Байқаудың мақсаты мен міндеттері:

Тұңғыш Президент Н. Ә. Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласын іске асыру.

Жас техниктердің, оқушылардың ғылыми – техникалық шығармашылығын және құрастырушылық ойлау қабілеттерін дамытуға көмектесу, рационализаторлық және зерттеу жұмысын дағдыларын қалыптастыру;

жалпы білім беретін мектептердің жас техниктерінің озат жұмыс тәжірибелерін анықтау және насихаттау мақсатында өткізіледі.

 

Байқаудың өткізілу тәртібі

Байқауға бұрын көрмелерге, байқауларға, жарыстарға, қатыспаған жас техниктер орындаған жеке ұжымдық жұмыстар (ұжымдық жобаны екі қатысушы ғана орындайды) төмендегі бағыттар бойынша ұсынылды:

1. Жас техниктер – ауыл шаруашылығына (ауыл шаруашылық техникасының макеттері мен көшірме модельдері);

2. Болашақтың техникасы, фантастикалық жобалар (жаңа техника мен технологияның және т. б. модельдері);

3. Су көлігі (су асты аппараттары, эксперементтік модельдер, кемелер мен қайықтардың көшірме модельдері);

а) парустық кеме моделі

б) азаматтық кеме моделі

в) әскери кеме моделі

4. Әуе көлігі (эксперементтік ұшақтар мен тікұшақтардың көшірме – модельдері);

а) ХХ ғасырдың басындағы ұшақтар моделі;

б) қазіргі ұшақтар моделі;

в) әскери ұшақтар моделі;

5. Автокөлік (автокөліктердің, эксперменттік көшірме – модельдері);

а) ретро автомоделі;

б) қазіргі заман моделі;

в) әскери ұшақтар моделі;

6. Әскери техника (танктер, бронитехникалар, артилериалар, ракета құрылымдары);

Қазылар алқасының құрамы:

Қазылар алқасының төрағасы: Техникалық шығармашылық орталығының директоры Абдрашитов Канат Абдрахманұлы

 

ауыл шаруашылығы техникасының макеттері мен көшірме модельдері.

Бұл бағыт бойынша сараптаушылар:

Даненов Бақытқұмар Абилгазинович

Ильясов Шернияз Рақымбекұлы

Ахтаев Нұрлан Зияханович

 

Болашақтың техникасы, фантастикалық жобалар. жаңа техника мен технологияның модельдері

Сараптаушылар: Тусипханов Ерлан Кенесбекович

Абылғазы Шайдолда

Сейтжан Ержігіт Елубайұлы

 

Су көлігі парустық кеме моделі, азаматтық кеме моделі, әскери кеме моделі

Сараптаушылар: Сұраған Махумдолда

Байдильдинов Асан Хамитович

Айбеков Канат Ахметсапиевич

 

Әуе көлігі эксперементтік ұшақтар мен тікұшақтардың көшірме – модельдері

Сараптаушылар: Абдрашитов Канат Абдрахманович

Тулеуов Серик Камелтаевич

 

Автокөлік модельдері

а) ретро автомоделі;

б) қазіргі заман моделі;

в) әскери ұшақтар моделі;

 

Сараптаушылар: Тулеуов Нурсултан Камелтаевич

Маукей Хуантай

Тайшыгарин Талгат

 

Әскери техника. танктер, бронитехникалар, артилериалар, ракета құрылымдары;

Сараптаушылар: Жусупов Арыстан Уксукбаевич

Абжапаров Канат

Балгожин Абылайхан Хасенович

 

Байқау қорытындысы:

 

Әуе көлігі модельдері номинациясы

І орын №58 МГ, Максут Рамазан, Жет.: Сұраған Махумдолда.

ІІ орын №61 ОМ, Мадихан Арман, Жет.: Ахметжанов М.М.

ІІІ орын №59 МЛ, Дульгер Артем, Жет.: Касымов Е.Р.

 

Автокөлік модельдері номинациясы

І орын №35 МЛ, Лесной Станислав, Жет.: Тулеуов С.К.

ІІ орын №74 МГ, Исмаил Ғабит, Жет.: Абылғазы Шайдолда,

ІІ орын №36 ОМ, Дубровин Андрей, Дзема Алексей, Колупай Глеб.

Жет. Тулеуов С.К.

ІІІ орын №80 МГ, Карин Медет, Нұрқұл Мейірбек, Жет.Қосалбаев М.М.

ІІІ орын №35 МЛ, Хомяков Федор, Жет.: Тулеуов С.К.

ІІІ орын №14 МГ, Ценгель Егор, Жет.: Капизова К.Н.

 

Ауыл шаруашылығы техникасының макеттері номинациясы

І орын №49 ОМ, Ғалымжанұлы Мейрамбек, Жет.:Айбеков К.А.

ІІ орын №74 МГ, Ибрахим Ислам, Жет.: Абылғазы Ш.

ІІ орын №75 МГ, Кенес Арсен, Жет.: Тулеуов Н.К.

ІІІ орын №79 МЛ, Тұрарбек Алихан, Жет.: Мәукей Хуантай

ІІІ орын №13 ОМ, Токарев Егор, Темиртаев Сунгат, Жет.: Аятбозова К.А.

ІІІ орын, №57 ОМ, Асылжанұлы Алихан, Жет.: Тусипханов Е.К.

 

Болашақтың техникасы, фантастикалық жобалар. жаңа техника мен технологияның модельдері номинациясы.

 

І орын №78 МГ, Мақсад Жасұлан, Жет.: Абжапаров Қуаныш.

І орын №84 МГ, Мылтықбай Әлібек, Сапарбеков Диас.

Жет.: Малкаждарова Е.Б.

ІІ орын №74 МГ, Ибрахим Ислам, Жет.: Абылғазы Ш.

ІІІ орын №67 МГ, Құралбек Медет, Жет.: Байдильдинов А.Х.

ІІІ орын №47 МГ, Омельченко Владен, Жет.: Тулеуов С.К.

ІІІ орын №52 МГ, Ұласхан Елжас, Жет.: Касимова К.Ф.

ІІІ орын №13 ОМ, Балкенов Батырхан, Немиров Степан,

Жет.: Аятбозова К.А.

 

Әскери техника. танктер, бронитехникалар, артилериалар, ракета құрылымдары номинациясы

 

І орын №64 МЛ, Арманұлы Әмір, Жет.: Смағұл Жетпіс.

ІІ орын №74 МГ, Қойшыбай Арсланбек, Жет.: Абылғазы Ш.

ІІ орын №75 МГ, Ғабдимажит Ануар, Жет.: Коспиев А.Н.

ІІІ орын №84 МЛ, Сериков Марсель, Қуаныш Жангир,

Жет.: Есмаганбетов Н.М.

ІІІ орын №85 МЛ, Мадинов Арлан, Жет.: Қойшыбаев Е.А.

ІІІ орын №49 ОМ, Бисен Бибарыс, Жет.: Балгожин А.Х.

 

 

Су көлігі (су асты аппараттары, эксперементтік модельдер, кемелер мен қайықтардың көшірме модельдері) номинациясы.

 

І орын №78 МГ, Зайлаубеден Орманхан, Жет.: Абжапаров К.

ІІ орын №29 ОМ, Арыстанбаев Диас, Жет.: Дуйсенов М.Т.

ІІ орын №74 МГ, Смагулов Исламбек, Жет.: Абылгазы Шайдолда.

ІІІ орын №75 МГ, Камелтай Нұрай, Жет.: Тулеуов Н.К.

ІІІ орын №84 МГ, Батырбай Рамзес, Жет.: Шуршенова Ж.

ІІІ орын №35 МЛ, Камелтай Камеледин, Жет.: Тулеуов С.К.

 

Байқау жеңімпаздары Нұр-Сұлтан қалалық Білім басқармасының дипломдармен, кубоктарман марапатталды. Байқауға қатысушылардан және жетекшілерінен ескерту, өкпе реніш болған жоқ.

 

 

 

 

 

 

Директор Абдрашитов К.А.

 

 

 

 

Жауапты хатшы: Алтынбаева Э.Б.

Информация городского конкурса юных техников «Дети, техника, творчества», в рамках статьи Н.Назарбаева «Взгляд в будушее: Рухани жаңғыру», посвященного ко Дню Независимости Казахстана

Информация
Дата и время поведения:
13.12.2019 г. в 10.00

 

Место проведения: ГККП «Центр технического творчества» акимата г. Нур-Султан. По адресу переулок Сарыадыр 3. (правое крыло СШ №49).

Участники

В конкурсе юных техников принимали участие учащиеся 5 – 11 классов школ

г. Нур-Султан. Охват: 108 детей, участвовали 36 школ, 105 работ.

 

Организаторы: Управление образования города Нур-Султан, ГККП «Центр технического творчества»

 

Цель и задачи:

Реализация программной статьи Н.А.Назарбаева «Взгляд в будущее: Рухани Жаңғыру».

Городской конкурс юных техников проводится с целью содействия развития научно – технического творчества и конструкторского мышления учащихся;

формирования навыков исследовательской рационализаторской работы;

выявления и пропаганда лучшего опыта работы юных техников общеобразовательных школ.

 

Конкурс проводится по следующим направлениям:

Юные техники – сельскому хозяйству (макет, модели – копии сельскохозяйственной техники, оригинальные технологии переработки сельскохозяйственной техники);

Техника будущего, фантастические проекты (модель, макет и устройства новой техники и технологии и т.п.);

Водный транспорт (модели – копии судов и кораблей, экспериментальные модели, новейшие разработки водной техники, подводные аппараты);

а) парусное судомоделирование

б) гражданское судомоделирование

в) военное судомоделирование

г) экспериментальное судомоделирование

Воздушный транспорт (модели самолетов, вертолетов);

а) самолеты начало ХХ века

б) современные самолеты

в) военные самолеты

Автотранспорт (модели – копии автотранспортов);

а) Ретро автомодели

б) савременные автомодели

в) автомодели будущего

6. Военная техника (танки, бронетехники, ракетные установки, артилерии)

 

Состав члены жюри:

Председатель: Директор ГККП «Центр технического творчества» Абдрашитов Канат Абдрахманұлы

 

В номинации юные техники – сельскому хозяйству (макет, модели – копии сельскохозяйственной техники, оригинальные технологии переработки сельскохозяйственной техники): Жюри:

Даненов Бақытқұмар Абилгазинович

Ильясов Шернияз Рақымбекұлы

Ахтаев Нұрлан Зияханович

 

В номинации техника будущего, фантастические проекты (модель, макет и устройства новой техники и технологии и т.п.);

Жюри: Тусипханов Ерлан Кенесбекович

Абылғазы Шайдолда

Сейтжан Ержігіт Елубайұлы

 

В номинации водный транспорт (модели – копии судов и кораблей, экспериментальные модели, новейшие разработки водной техники, подводные аппараты);

Жюри: Сұраған Махумдолда

Байдильдинов Асан Хамитович

Айбеков Канат Ахметсапиевич

 

В номинации воздушный транспорт (модели самолетов, вертолетов);

жюри: Абдрашитов Канат Абдрахманович

Тулеуов Серик Камелтаевич

 

В номинации автотранспорт (модели – копии автотранспортов);

 

жюри: Тулеуов Нурсултан Камелтаевич

Маукей Хуантай

Тайшыгарин Талгат

 

В номинации военная техника (танки, бронетехники, ракетные установки, артилерии)

Жюри: Жусупов Арыстан Уксукбаевич

Абжапаров Канат

Балгожин Абылайхан Хасенович

 

Итоги конкурса:

 

В номинации воздушный транспорт

І место №58 ШГ, Максут Рамазан, Рук.: Сұраған Махумдолда.

ІІ место №61 СШ, Мадихан Арман, Рук.: Ахметжанов М.М.

ІІІ место №59 ШЛ, Дульгер Артем, Рук.: Касымов Е.Р.

 

В номинации автотранспорт

І место №35 ШЛ, Лесной Станислав, Рук.: Тулеуов С.К.

ІІ место №74 ШГ, Исмаил Ғабит, Рук.: Абылғазы Шайдолда,

ІІ место №36 СШ, Дубровин Андрей, Дзема Алексей, Колупай Глеб.

Рук. Тулеуов С.К.

ІІІ место №80 ШГ, Карин Медет, Нұрқұл Мейірбек, Рук.Қосалбаев М.М.

ІІІ место №35 ШЛ, Хомяков Федор, Рук.: Тулеуов С.К.

ІІІ место №14 ШГ, Ценгель Егор, Рук.: Капизова К.Н.

 

В номинации юные техники – сельскому хозяйству

І место №49 СШ, Ғалымжанұлы Мейрамбек, Рук.:Айбеков К.А.

ІІ место №74 ШГ, Ибрахим Ислам, Рук.: Абылғазы Ш.

ІІ место №75 ШГ, Кенес Арсен, Рук.: Тулеуов Н.К.

ІІІ место №79 ШЛ, Тұрарбек Алихан, Рук.: Мәукей Хуантай

ІІІ место №13 СШ, Токарев Егор, Темиртаев Сунгат, Рук.: Аятбозова К.А.

ІІІ место №57 СШ, Асылжанұлы Алихан, Рук.: Тусипханов Е.К.

 

В номинации техника будущего, фантастические проекты

І место №78 ШГ, Мақсад Жасұлан, Рук.: Абжапаров Қуаныш.

І место №84 ШГ, Мылтықбай Әлібек, Сапарбеков Диас.

Рук.: Малкаждарова Е.Б.

ІІ место №74 ШГ, Ибрахим Ислам, Рук.: Абылғазы Ш.

ІІІ место №67 ШГ, Құралбек Медет, Рук.: Байдильдинов А.Х.

ІІІ место №47 ШГ, Омельченко Владен, Рук.: Тулеуов С.К.

ІІІ место №52 ШГ, Ұласхан Елжас, Рук.: Касимова К.Ф.

ІІІ место №13 СШ, Балкенов Батырхан, Немиров Степан,

Рук.: Аятбозова К.А.

 

В номинации военная техника

І место №64 ШЛ, Арманұлы Әмір, Рук.: Смағұл Жетпіс.

ІІ место №74 ШГ, Қойшыбай Арсланбек, Рук.: Абылғазы Ш.

ІІ место №75 ШГ, Ғабдимажит Ануар, Рук.: Коспиев А.Н.

ІІІ место №84 ШЛ, Сериков Марсель, Қуаныш Жангир,

Рук.: Есмаганбетов Н.М.

ІІІ место №85 ШЛ, Мадинов Арлан, Рук.: Қойшыбаев Е.А.

ІІІ место №49 СШ, Бисен Бибарыс, Рук.: Балгожин А.Х.

 

В номинации водный транспорт

І место №78 ШГ, Зайлаубеден Орманхан, Рук.: Абжапаров К.

ІІ место №29 СШ, Арыстанбаев Диас, Рук.: Дуйсенов М.Т.

ІІ место №74 ШГ, Смагулов Исламбек, Рук.: Абылгазы Шайдолда.

ІІІ место №75 ШГ, Камелтай Нұрай, Рук.: Тулеуов Н.К.

ІІІ место №84 ШГ, Батырбай Рамзес, Рук.: Шуршенова Ж.

 

Победители конкурса были награждены дипломами Управление образование города Нур-Султан и КУБКАМИ.

Замечаний, жалоб и нареканий со стороны участников и их сопровождении не было.

 

 

Директор Абдрашитов К.А.

 

 

Ответственный секретарь Алтынбаева Э.Б.

О Центре

ГККП «Центр технического творчества» Управления образование г.Нур-Султан был образован 03.03.2005года на основании постановления №3-1-63П от 08.02.2005 года акима города Нур-Султан при содействии Министерства образования и науки Республики Казахстан.

Контакты

 010000. Республика Казахстан.

 г. Нур-Султан, пер. Сарыадыр 3

 +7(7172) 54-42-19

 ctt-kz@yandex.ru

Звоните - Мы будем рады Вам помочь

Время работы:

пн-пт с 09:00 до 18:00

обед с 13:00 до 14:00

©2020 ГККП "Центр технического творчества"    ctt-astana.kz

Search